سوکورو البته هیچ نمی‌دانست که سارا به چی فکر می‌کند و هیچ هم نمی‌خواست چیزهایی را که در سر خودش می‌گذشت به سارا بروز بدهد. برخی فکرها هست که، در هر صورت، مجبوری پیش خود نگه داری. و فکرهای توی سر سوکورو ـ که حالا سوار قطار بود و داشت به خانه می رفت ـ از همین دست فکرها بود…

از رمان سوکورو تازاکی بی رنگ و سال های زیارتش

سوکورو تازاکی بی رنگ و سال های زیارتش سیزدهمین رمان موراکامی است که سال ۲۰۱۳ یک ناشر ژاپنی آن را منتشر کرد و در کمتر از یک ماه بیش از یک میلیون نسخه‌ی آن به فروش رفت.

داستان این کتاب درباره‌ی سوکورو مرد ۳۶ساله‌ای است که در توکیو زندگی می‌کند. او در دوران دبیرستان چهار دوست صمیمی داشته که اتفاقی عجیب در رابطه‌شان، او را در شوکی چندساله فرو می‌برد و ماجرای اتفاق‌افتاده وادارش می‌کند تا به کشف رازهای گذشته‌اش بپردازد. سوکورو بعد از گذشت سال‌ها و به خاطر ماجراهای پیش‌آمده درصدد کشف چرایی این قطع رابطه برمی‌آید و در این راه رازهای عجیبی در روابط انسانی برای او برملا می‌شوند.

اولین داستانی که از موراکامی به فارسی منتشر شده داستان شیرینی عسلی است که من ترجمه کردم و در مجموعه داستان خوبی خدا گنجاندم. پس از آن بود که آثار بلند و کوتاه دیگری از او در فارسی ترجمه و منتشر شد و با استقبال ایرانیان هم روبه روو شد.

لینک خرید اینترنتی از سایت نشر چشمه