از همنام هم خوشم آمد هم بدم آمد

Masoomeh Zamani

Location:Tehran

 

 

 

 

هم‌نام را خیلی وقت است خوانده‌ام. ولی ولم نمی‌کند. تا چیزی درباره‌اش ننویسم ولم نخواهد کرد. شاید به خاطر قلم جادویی جامپا لیری باشد. می‌گویم جادویی، اغراق نیست. واقعا قلم جامپا لیری ، زبان لیری آدم را تسخیر می‌کند. حتی اگر موضوع داستان جذاب نباشد. من از هم‌نام هم خوشم آمد هم بدم آمد. [متن کامل ]

 

***

پ.ن: بعد از مطلب «همنام را همه می خوانند [۱۵]» ، دوستی ای میل زد که "کجا همنام را همه می‌خوانند؟

سخنش شاید کنایه‌آمیز بود اما واقعیت هم شاید همین است. با این همه، هر از گاه، در جستجوی نام این کتاب در گوگل فارسی به وبلاگ‌هایی برمی‌خورم که درباره همنام نوشته‌اند، گیرم شخصی و نه نقد چندان حرفه‌ای.

بهترین راه پخش و معرفی کتاب در ایران شیوه دهن به دهن است یا همان راه که درباره آشناکردن نام کتاب به گوش کتابفروشان گفتم پیش از این؛ و با این جور شیوه‌ها، توفیق یک کتاب مستلزم زمانی دراز است. از این رو تکلیف همنام هنوز روشن نیست. و با این همه، همین نوشته‌های پراکنده خبر از این دارد که "اینجا چراغی روشن است"، و همین خوب است. 

از این پس، عنوان این دست لینک‌ها و یادداشت‌ها درباره همنام را از «همنام را همه می خوانند» به «یادداشت ها درباره همنام» تغییر خواهم داد. اگر چیزی در باره همنام نوشتید یا دیدید کسی چیزی نوشته، خبر بدهید لینک بدهم.  کجا بهتر از اینجا؟