مجموعه داستان کفش های خدمتکار، برنارد مالامود، نشر افق، چاپ دوم، تابستان ۹۳

خرید اینترنتی از نشر افق

«نویسنده ای را پیدا کرده‌ام که از هر داستان نویس دیگری، از جمله خودم، بهتر است. به کتابخانه برو و کتابی از برنارد مالامود را بگیر.»

فلانری اوکانر، داستان نویس، در نامه ای به دوستش

برنارد مالامود را در کنار ریچارد فورد، فیلیپ راث، ریموند کارور و سال بلو می توان از بهترین داستان کوتاه نویسان بزرگ قرن بیستم آمریکا دانست.

داستان های کوتاه برنارد مالامود سرراست اند، هم غمبارند و هم خنده‌دار و خرده ریزهایی غیرعادی را از چیزهای عادی زندگی بیرون می کشند. 

حالا سالها پس از مرگ او، منتقدان ادبی و خوانندگانش ـ که روزبه روز بیشتر می شوندـ همچنان با یک سوال درگیرند: چرا داستان های مالامود این قدر خوبند؟

آیا چون خوب می داند چطور تکه هایی از وجود ما را جلو چشممان بیاورد که شاید هیچ وقت جرأت نکنیم با آنها چشم در چشم شویم؟

 

درباره ی نویسنده:

برنارد مالامود (متولد ۲۶ آوریل، درگذشته در ۱۸ مارس ۱۹۸۶) داستان نویس آمریکایی و برنده جایزه های ملی کتاب آمریکا، پولیتزر ادبی و جایزه او.هنری است. برنارد مالامود را در کنار ریموند کارور، ریچارد فورد، فیلیپ راث کارور و سال بلو می توان از بزرگ ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکا دانست که در بالابردن ارزش و جایگاه داستان کوتاه نقش مهمی داشتند. اکنون سالهاست که جایزه‌ی سالانه‌ا‌ی به نام مالامود به بهترین نویسنده داستان کوتاه اهدا می شود ـ جان آپدایک، سال بلو، جویس کارول اوتس، آلیس مونرو و شرمن الکسی از برندگان این جایزه در سالهای گذشته اند.

مجموعه حاضر گزیده ای است از داستان های کوتاه او که بیشتر آنها نخستین بار است که به فارسی ترجمه و منتشر می شوند.

 

خرید اینترنتی از نشر افق